دسته‌بندی نشده

درب و پنجره ترمال بریک چیست؟

ترمال بریک

ترمال بریک

درب و پنجره ترمال بریک چیست؟ امروزه با توجه به افزایش مصرف انرژی و افزایش هزینه های انرژی های مختلف اکثر مردم به دنبال عایق بندی و بهینه سازی هزینه های خود هستند که این بهینه سازی را برای خانه، ویلا و محل کار خود انجام می دهند. بیشتر افراد برای عایق بندی محل زندگی یا کار خود به سراغ عایق بندی سقف و دیوار و استفاده از لعاب های دو و سه گانه می روند و اکثریت مردم از پنجره های خانه غافل می شوند.

ترمال بریک

ترمال بریک

عایق درون پنجره با نام شکست حرارتی نیز شناخته می شود و این عایق یک مانع مادام العمر بین قالب های پنجره در داخل و خارج ساختمان ها ایجاد شده و از اتلاف انرژی جلوگیری می کند. برای اینکه مشکل اتلاف انرژی حل شود، تولید کنندگان درب و پنجره عایقی را ارائه داده اند که به عنوان یک سد عایق بین داخل و خارج قالب پنجره قرار می گیرد این همان ترمال بریک است که در تولید درب و پنجره بسیار کاربرد دارد.

  • درب و پنجره ترمال بریک چیست؟

ترمال بریک چیست؟

ترمال بریک عایقی است که در سمت خارجی چار چوب سازه ها یا درب و پنجره ها قرار می گیرد. این عایق مانع جابجایی حرارت می شود و برای جدا کردن سازه هایی که هدایت حرارتی بالایی دارند، ترمال بریک مورد استفاده قرار می گیرد.

ترمال بریک

ترمال بریک

  • آلومینیوم رسانای خوبی از گرما است و می تواند گرمای زیادی را از طریق پنجره و درب از دست بدهد یا به دست بیاورد. مقاومت بالا و سختی زیاد آلومینیوم باعث شده است که آلومینیوم به عنوان ماده اولیه ساخت درب و پنجره مورد استفاده قرار بگیرد. اما رسانا بودن زیاد آلومینیوم ایراد بسیار بزرگ این فلز برای استفاده در ساخت درب و پنجره به حساب می آید. خود آلومینیوم به تنهایی عایق سرما و گرما نیست ولی زمانی که تیغه پلی آمید عایق در بین پروفیل دوخته می شود و ارتباط بین جداره داخلی و جداره خارجی قطع شده و پروفیل آلومینیوم تبدیل به همان عایق یا همان ترمال بریک می شود. و به همین دلیل وقتی پنجره های ترمال بریک طراحی و ساخته شدند و به بازار عرضه شدند تا حد قابل توجهی مشکلات پنجره های آلومینیومی را بر طرف کردند.
  • درب و پنجره ترمال بریک چیست؟

پنجره های ترمال بریک از فناوری های پیشرفته ای برخوردار هستند که برای افزایش بهره وری انرژی و عایق کاری ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد. ترمال بریک در اصل از دو فریم آلومینیومی استفاده شده است.این پنجره ها دارای یک مانع بین قسمت های داخلی و خارجی هستند تا از هدر رفتن انرژی از طریق آلومینیوم جلوگیری کنند.

پنجره های آلومینیومی ترمال بریک باکاهش و کنترل انتقال حرارت یک راه حل سبز برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی در منازل هستند. با عملکرد عالی که پنجره های ترمال بریک که برای کاهش هدر رفتن انرژی داشته اند می توان آن را بهترین گذینه برای نصب در ساختمان های مسکونی دانست.

ترمال بریک

ترمال بریک

نکته مهم در تولید پنجره های ترمال بریک این است که حتما از جنس پلی آمید استفاده شده باشد نه از جنس های دیگری مانند pvc استفاده نشود زیرا مقاوت پنجره را کاهش داده و به اندازع پلی آمید در جلوگیری از هدر رفتن انرژی جلوگیری نمی کنند. ترمال بریک به خاطر وجود لاستیک های پلی آمید که در قسمت های داخلی و خارجی پنجره توسط دستگاه پانچ می شود از ورود و خروج و همچنین صدا و گرد خاک به داخل ساختمان جلوگیری می کند.

 

بهترین پروفیل ترمال بریک

صنعت آلومینیوم با گذر زمان  و با توجه به نیاز های انسان و فضای مورد استفاده برای زندگی افراد به لحاظ تهویه و آرامش و راحتی زندگی دست به تغییراتی بزرگی زد. آلومینیوم در ابتدای به صورت ساده در پنجره های آلومینیومی مورد استفاده بود که بخاطر اینکه آلومینیوم رسانای خوبی داشت و عایق خوبی برای سرما و گرما نبود جای خود را به پروفیل های upvc داد.

ترمال بریک

ترمال بریک

پس از آن محققان با برسی پروفیل ها و با استفاده از تکنولوژی های جدید دست به تولید پروفیل آلومینیومی ترمال بریک زدند که از یک لایه پلی آمید در وسط دو لایه آلومینیومی تشکیل شده است و به وسیله ی دستگاه های خاص به یکدیگر متصل شده و پنجره های ترمال بریک را تولید می کنند.

مشخصات بهترین پروفیل ترمال بریک

بهترین پروفیل ترمال بریک باید در شرایط خاص تولید شود و همچنین نوع م.اد مصرفی در پروفیل آلومینیومی ترمال بریک در کیفیت آن نقش بسزایی دارد. در پنجره های ترمال بریک اولین چیزی که مهم است این است که پروفیل های ترمال بریک چگونه برش بخورند و بیشترین تاثیر برای پنجره های ترمال بریک نحوه اتصال قطعات به یک دیگر می باشد.

همچنین لازم به ذکر است که پروفیل ترمال بریک را می توان نسبت به منطقه اب و هوایی و همینطور اندازه ی درب و پنجره خود برای دوام بیشتر انتخاب کرد.

 

لیست قیمت ترمال بریک

لیست قیمت ترمال بریک در صفحه فروشگاه موجود است. اما میخواهیم برای شما از عوامل تاثیر گذار بر قیمت ترمال بریک بگوییم.

پنجره های ترمال بریک تشکیل شده از:

پروفیل آلومینیومی آنادایز شده یا دکوراتیو و یا رنگ پودری شده.

یراق آلات و متعلقات آن.

پلی آمید جهت ترمال بریک کردن پروفیل آلومینیوم.

لاستیک های EPDM جهت آب بندی و هوا بندی.

شیشه دو جداره.

 

هزینه مربوط به پروفیل آلومینیوم

هزینه پروفیل آلومینیوم بر مبنای وزن محاسبه می گردد. این پروفیل می تواند با پلی آمید باشد و یا پلی آمید به صورت جداگانه محاسبه شود به عنوان مثال پروفیل آلومینیوم با پلی آمید 14 هر کیلو X تومان است. یک نکته مهم جهت محاسبه قیمت پروفیل مصرفی یک پنجره آلومینیومی ترمال بریک این است که وزن شاخه های مصرفی محاسبه می گردد یعنی قبل از برش پروفیل آلومینیوم وزن آن ها محاسبه می گردد نه بعد از ساخت درب پنجره.

ترمال بریک

ترمال بریک

باید در نظر گرفت که پروفیل آلومینیومی ترمال بریک آنادایز شده هر کیلوگرم قیمت مشخصی دارد و پروفیل آلومینیومی ترمال بریک شده پوردی الکترو استاتیک و یا دکورال نیزهر کیلو قیمت مشخصی دارد پس باید در هنگام خرید به این نکته توجه کرد که کدام نوع  پروفیل آلومینیومی را می خواهید.

 

هزینه مربوط به یراق آلات

قیمت یراق آلات در پنجره های ترمال بریک آلومینیومی بر اساس وزن، ارتفاع و عرض لنگه باز شو می باشد. با مشخص شدن عرض و وزن و ارتفاع لنگه باز شو می توان از نظر فنی یراق مناسبی را برای ان پنجره در نظر گرفت. یراق آلات در دو مدل ترک و آلمانی موجود است. پیشنهاد ما این است که قبل از انتخاب یراق آلات خود حتما وزن لنگه باز شو را محاسبه کنید.

  • درب و پنجره ترمال بریک چیست؟

 

هزینه مربوط به پلی آمید

هزینه های مربوط به پلی آمید را می توان به صورت جداگانه و یا با پروفیل آلومینیوم محاسبه کرد اما نسبت به نوع و ضخامت پلی آمید قیمت آن متفاوت است. پلی آمید موثر ترین ابزار برای عایق کردن پنجره های آلومینیومی ترمال بریک می باشد. در واقع پلی آمید ارتباط رسانایی چدار خارجی فریم آلومینیوم پنجره را با جدار داخلی قطع می کند. تیغه پلی آمید توسط دستگاه و ماشین آلات مخصوصی در بین پروفیل آلومینیومی دوخته می شود. قیمت پلی آمید بر اساس ضخامت و نوع آن متفاوت می باشد که واحد اندازه گیری آن کیلوگرم می باشد. هرچه ضخامت تیغه پلی آمید بیشتر باشد پنجره آلومینیومی ترمال بریک عملکرد حرارتی بهتری از خود نشان می دهد و انرژی بسیار کمتری از نسب به انواع دیگر پنجره ها از دست می دهید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.